TAZİYE

, 0 Yorum

TAZİYE…

إنا لله وإنا اليه راجعون

Hizb-ut Tahrir Türkiye ile birlikte İslam’ın yeryüzünde hakim olması ve Raşidi Hilafet’in ikamesi için çalışan, İslam’a davet eden Murat Savaş kardeşimizin hanımı Hatice Savaş bacımız Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Dört aylık ikiz bebekleriyle birlikte 6 çocuk annesi olan Hatice Bacımız, Hizb’in ders halakalarına katılıyor ve eşi gibi davet taşıyordu.

Allah ona rahmet eylesin, Rabbimiz çocuklarına İslam üzere bir hayat nasip eylesin. Kederli kardeşimiz Murat Savaş’a sabırlar ihsan eylesin.

Murat Savaş kardeşimiz, hanımının tedavisinde ve vefatında yanında bulunamadı. Çünkü zorba zalimler, Hilafet isteyip İslam’a davet ettiği için onu hapse attılar. Murat Savaş şu an Denizli T Tipi Cezaevinde mahkum durumdadır. Allah kardeşimizi ve ailesini en güzel şekilde mükâfatlandırsın. Hanımının mekânını da cennet eylesin.

مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَيْهِم مِّنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاء وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَـئِكَ رَفِيقاً

 “Onlar, Allah’ın kendilerine lütuflarda bulunduğu Peygamberler, Sıddıklar, şehitler ve Salih kişilerle beraberdir. Bunlar ne güzel arkadaştır!” [Nisa 69]

Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun.

Hatice Savaş bacımızın cenazesi, yarın (07.07.2018) ikindi namazını müteakip Aksaray Gürpınar Köyü’nde defnedilecektir.

Köklü Değşim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN