Tillerson Ziyareti Öncesi Adana’da 500 Polisle Operasyon

Adana polisi, ABD Dışişleri Bakanı’nın ziyareti öncesinde DAEŞ ve El Nusra mensuplarına yönelik olduğu iddiasıyla 19 adrese şafak operasyonu yaptı.

, 0 Yorum

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yapılan istihbarat çalışmasında aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 21 şüphelinin DAEŞ’a ve El Nusra’ya elaman kazandırdığı ve örgüte finans sağladığı iddia edildi.

Polis bu bilgiler doğrultusunda şüphelileri yakalamak için şafak vakti özel harekât polislerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 polisle şafak vakti operasyon başlattı. Polis eş zamanlı olarak Yüreğir ve Seyhan ilçelerinde 19 adrese baskın yaptı. Şüphelilerin zor kullanılarak gözaltına alınmaları, Rusya’da İslami çalışmalar yapan yapılara yönelik olarak yapılan baskınları hatırlattı.

Gözaltına alınan 1’i çocuk 11 şüpheli sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Burada sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Yorum:

İslam’ın ve Müslümanların düşmanı olan ABD’nin Dışişleri Bakanı Tillerson’un Türkiye ziyareti öncesi Müslümanlara yönelik baskınlar düzenlemek, onları gözaltına almak, Amerika’ya yaranmak adına Hükümet’in işgüzarlığından başka bir şey değildir. Zira operasyon Amerika’nın “terör listesi”nde yer alan DAEŞ ve el-Nusra üzerinden yapılarak Müslümanların tepkisiz kalmaları amaçlanıyor. Oysa terörün başı, Amerika’dır, İngiltere’dir, Rusya’dır… Bölgemizi karıştıran, değerlerimizi ve geleceğimizi çalan ve bizleri birbirimize kırdıran bu ve diğer sömürgeci devletlerdir. (Köklüdeğişim)

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN