Türkiye’de 24 Haziran’dan Sonra Resmen “Başkanlık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabulüne ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

, 0 Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabulüne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açıklama yaptı. Erdoğan, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüşmesine ilişkin “TBMM’deki grup konuşmasında ifade ettiği milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınmasıyla ilgili teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

Konuyla ilgili yasal sürecin hemen başlatılacağını belirten Erdoğan, YSK’nın da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacağını bildirdi.

Erdoğan, “Gerek Suriye’de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar gerek Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir.” dedi.

MHP Lideri Bahçeli’den Erken Seçim Çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Salı günü partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos’ta yapılması için erken seçim çağrısında bulundu.

MHP’nin tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacağına işaret eden Bahçeli, açıklamasında;

“Gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının akabinde MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyununu bozmak şarttır. ‘Seçim var mı yok mu, erken mi olacak zamanında mı yapılacak?’ anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesinin vakti gelmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN