Yargı Zulmü’nün Son Mağduru Ankara’dan Yakup Tosun

Hizb-ut Tahrirli 105 kişi hakkında verilen 660 yıllık hapis cezasının Yargıtay’ca onanmasının ardından infaz sürecine giren mazlumlar birer birer tutuklanıp hapsediliyor. En son Ankara’da mukim Yakup Tosun tutuklanarak cezaevine gönderildi

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrirli 105 kişi hakkında verilen 660 yıllık hapis cezasının Yargıtay’ca onanmasının ardından infaz sürecine giren dosyaların mağdurları birer birer tutuklanıp hapsediliyor. En son Ankara’da mukim Yakup TOSUN tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aslen Adanalı olan Yakup TOSUN, 19 Ocak Cuma günü saat 23 sularında, arkadaşının aracında Ankara’nın Çubuk ilçesindeki evine giderken Trafik ekiplerince yapılan GBT sorgulaması sırasında –aranma kaydı bulunduğundan- gözaltına alınmasının ardından tutuklanarak cezaevine götürüldü. Yakup TOSUN için yerel ağır ceza mahkemesince verilen ve Yargıtay’ca da onanan hapis cezası, 7,5 yıl. Bu ceza, metodik olarak maddi/silahlı mücadeleyi reddeden sadece fikrî ve siyasi çalışmalar yapan Hizb-ut Tahrir’in bir üyesi olduğu gerekçesiyle verildi.

Arapça bilen ve çeşitli platformlarda gündeme dair makaleler de yazan Yakup TOSUNevli ve 3 çocukbabası.

Mağduriyetler bir an evvel sona erdirilmeli

Bir taraftan 28 Şubat mağduriyetlerinin hâlâ sonlanmamış olması, diğer taraftan da Hizb-ut Tahriryargılamalarında olduğu gibi yeni yeni mağduriyetlerin oluşması, adaleti ayakta tutmakla vazifeli yargı mekanizmasının içinde bulunduğu içler acısı durumu gözler önüne seriyor.

#Son28ŞubatOlsun kampanyaları, #YargıZulmüneSon gibi sosyal medya çalışmalarıyla seslerini duyurmaya çalışan mazlumların haykırışları, umuyoruz ki muhataplarında en kısa sürede karşılık bulur ve haksız-hukuksuz bir şekilde cezalandırılmış olan Müslümanların mağduriyetleri bir an evvel sonlandırılır.

Köklüdeğişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN