Yargıtay Onamaları İnfazda: Mağdur Bu Kez Konya’dan

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Hizb-ut Tahrir davalarında 105 kişi hakkında 660 yıllık hapis cezası verilen mazlumlar birer birer tutuklanıp hapsediliyor. Yargı mağdurlarından Hacı Ahmet Savaş Konya’da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

, 0 Yorum

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Hizb-ut Tahrir davalarında 105 kişi hakkında 660 yıllık hapis cezası verilen mazlumlar tek tek tutuklanıp hapsediliyor. Yargı mağdurlarından Hacı Ahmet Savaş, Konya’da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konya’da ikamet eden evli ve 3 çocuk babası olan 32 yaşında ki Hacı Ahmet Savaş, 30 Ocak 2018 Salı günü saat: 17.00 sularında Konya da bir AVM’de çocuklarının yanında tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Cebir ve şiddete bulaşmamış, hiçbir olayla ilişiği bulunmayan, çevresinde ihlaslı bir Müslüman olarak tanınan Hacı Ahmet Savaş’a, Yargıtay tarafından 7,5 yıl hapis cezası verildi. Bu ceza, metot olarak maddi mücadeleyi reddeden sadece fikrî ve siyasi çalışmalar yapan Hizb-ut Tahrir üyesi olduğu gerekçesiyle verildi.

Hacı Ahmet Savaş, Hizb-ut Tahrir davasından 2009’da tutuklanmış ve 11 ay cezaevinde kalmıştı.

Yargıtay’ın Haksız Kararları ve 28 Şubat Mağduriyetleri Son Bulmalı

Bir taraftan 28 Şubat mağduriyetlerinin hâlâ sonlanmamış olması, 20 yıldır suçsuz bir şekilde cezaevinde yatan Müslümanların varlığı, diğer taraftan da Hizb-ut Tahrir yargılamalarında 105 kişiye 660 yıl ceza verilmesi yargının Müslümanlara karşı düşmanca tutumunu ifşa ediyor.

Yargı kurumunun Müslümanları hapsederek yeni mağduriyetlerin oluşmasıyla, Türkiye’de yargı mekanizmasının içinde bulunduğu içler acısı durum da gözler önüne seriliyor.

#Son28ŞubatOlsun kampanyaları, #YargıZulmüneSon gibi sosyal medya çalışmalarıyla seslerini duyurmaya çalışan mazlumların haykırışları, umuyoruz ki muhataplarında en kısa sürede karşılık bulur ve haksız-hukuksuz bir şekilde cezalandırılmış olan Müslümanların mağduriyetleri bir an evvel sonlandırılır.

Hizb-ut Tahrir mağduriyetlerinin giderilmesi, cezaevlerinde bulunan 600’e yakın 28 Şubat mağduru Yusufi kardeşlerimizin de yeniden adil bir şekilde yargılanmasının önü açılmalıdır.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN