Yemen Yerel Yönetim Bakanı: ‘Ülke Felakete Doğru Gidiyor’

Yemen Yerel Yönetim Bakanı Abdurrakib Fetih, Yemen halkı için düzenli bir yardım programına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, ülkesinin durumunun “felakete” doğru gittiği konusunda uyarıda bulundu.

, 0 Yorum

Yemen Yerel Yönetim Bakanı Fetih, Yemen halkı için düzenli bir yardım programına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, ülkesinin durumunun “felakete” doğru gittiği konusunda uyarıda bulundu.

Merkezi İstanbul’da bulunan Uluslararası Yardım ve Kalkınma Örgütü’nün girişimiyle düzenlenen “Yemen Halkına Yardım” isimli uluslararası kampanyanın açılışına, Yemen Yerel Yönetim Bakanı Abdurrakib Fetih başta olmak üzere üst düzey yetkililer ve İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) Genel Sekreteri Ali Kurt katıldı. Kampanyaya insan hakları alanında faaliyet gösteren onlarca aktivist ve gazeteci de destek verdi.

Yemenli Bakan Fetih, burada yaptığı konuşmada, yardım mekanizmasının oluşturulması gerekiyor. Bunun olmaması durumunda ülkenin durumu felakete doğru sürüklenecek.” dedi.

Uluslararası Yardım ve Kalkınma Örgütü Başkanı Hamsed Ziyad ise söz konusu kampanyanın, Bosna-Hersek, Sudan, Filistin ve diğer ülkelere yardımda öncü olan Yemen için düzenlendiğini ifade ederek, “Dünyanın, Yemen halkının maruz kaldığı trajediye dikkat kesileceğini umuyoruz. Biz Yemenlilerin sesini tüm dünyaya duyurmak ve ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmakla görevliyiz.” diye konuştu.

Yemen’in Yaşadığı Kötü Günler Tüm İslam Alemini İlgilendiriyor

İDSB Genel Sekreteri Ali Kurt ise İslam aleminin yekpare olduğunu ve Yemen’in yaşadığı kötü günlerin sadece onu değil tüm İslam alemini ilgilendirdiğini, Suriye, Irak ve Keşmir için de aynı durumun geçerli olduğunu ifade etti. Söz konusu kampanyayla, Yemen vilayetlerinde yaşanan açlık sorununun üstesinden gelinmesi için gıda ve ilaç yardımlarının toplanması hedefleniyor.

Yardımlar, Sorunların Çözüm Yolu Değil!

Şu da bir gerçek ki, yardımlar Müslüman halkların kurtuluşunu sağlayacak bir yol değildir. Bu yardımlar silahları susturmayacak, bombaları engellemeyecek. Müslümanların tok olarak ölmesini sağlayacaktır.

Yardım yapılsın! Ancak bu bir çözüm yolu değildir!

Yıllardır yapılan yardım çalışmalarına rağmen İslam coğrafyasında Müslümanlara yönelik katliamların ardı arkası kesilmedi. Sömürgecilerin işgallerine engel olmadı.

Müslümanlar için köklü çözüm; geçmişte olduğu gibi bugün de yeniden ümmetin kardeşliğini, birliğini sağlayacak, ona karşı girişilen fikri, siyasi ve fiili saldırıları engelleyecek, İslam ümmetinin liderliği olan Raşidi Hilafet’in tesis edilmesidir. Yemen, Suriye, Irak, Filistin ve Keşmir için gerçek kurtuluş budur!

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN