Yılmaz Çelik Katıldığı Programlarda Maruz Kaldığı Hukuksuzlukları Anlattı

AYM’nin yeniden yargılanmasına hükmetmesinin ardından cezaevinden çıkan Yılmaz Çelik, katıldığı programlarda yargıdaki hukuksuzlukları ve karşılaştığı sıkıntıları dile getiriyor.

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrir’e üyelik suçlamasıyla hükümlü olarak Denizli T Tipi Cezaevinde bulunan Yılmaz Çelik hakkında Anayasa Mahkemesi 26 Ekim 2018’de hak ihlali gerekçesiyle yeniden yargılama kararı verdi. Resmi gazetede yayınlanan bu karar üzerine kapatılan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi yerine bakan Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi infazın durdurulması ve tahliye talebini karara bağladı.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali gerekçesiyle verdiği yeniden yargılama kararını gerekçe göstererek Yılmaz Çelik’in infazını durdurmuş ve tahliye kararı vermişti.

Böylece Yılmaz Çelik 19 Kasım akşamı Denizli T Tipi Cezaevinden tahliye oldu. AYM’nin Yılmaz Çelik hakkında verdiği bu karar ile hiçbir şekilde cebir ve şiddeti kabul etmeyen Hizb-ut Tahrir’e yönelik yargı zulmü görülmüş ve haksız suçlamalar ile bugüne kadar yapılan bütün yargılamalar çökmüş oldu.

Bu şekilde tahliyesi gerçekleşen Yılmaz Çelik, maruz kaldığı sıkıntıları ve hukuki süreci katıldığı çeşitli programlarda dile getiriyor. Geçtiğimiz Cuma günü Köklü Değişim Medya bünyesinde hazırlanan Siyasi Bakışlar programına katılan Yılmaz Çelik, program moderatörü Kadir Kaşıkcı’nın da sorularını cevaplandırdı.

 

Yılmaz Çelik 24 Kasım’da da İstanbul’da MAZLUMDER tarafından organize edilen “Cezaevi Söyleşileri” programının konuğu olmuş ve Av. Kaya Kartal ile katılımcıların sorularını cevaplandırmıştı.

 

Yılmaz Çelik bu sabah da Hilal TV ekranlarında yayınlanan Bahadır Kurbanoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Sözü Esirgemeden” programına katıldı.

MAZLUMDER, “Cezaevi Söyleşileri” programından kareler:

Köklüdeğişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN